czwartek, 9 listopada 2017

Pielęgnacja surowcami kosmetycznymi!!!

Cześć!

Dzisiejszy wpis poświęcę pielęgnacji, oczywiście naturalnej ze sklepu internetowego PLOTECZKAKOSMETYKI.PL

Maseczkowe szaleństwo!

Do dyspozycji mam:
-glinkę białą
-glinkę czerwoną
-węgiel aktywny

Jak powszechnie wiadomo, glinki są obecnie najpopularniejszymi surowcami pozyskiwanymi do tworzenia rożnorakich maseczek, które MY KOBIETY uwielbiamy najbardziej.

Gotowe maski przeróżnych firm możemy kupić w każdej drogerii.

Ja dziś pokażę Wam, że za niewielkie pieniądze, możemy stworzyć własną maseczkę, która będzie mieć działanie jeszcze lepsze od tych gotowych masek.

Glinki dostarczają naszej skórze mnóstwa witamin i minerałów  np. wapno, magnez czy krzem.
Mamy kilka rodzai glinek:
czerwona - na naczynka
biała - najdelikatniejsza
zielona - na trądzik i zaskórniki
... te glinki są najpopularniejsze.

Ponadto częstymi maskami są maski oparte na wykorzystaniu węgla aktywnego.

PRZEPIS NA MASKĘ Z GLINEK jest prosty, a brzmi:
Sposób przygotowania: Na jedną porcję maseczki jest potrzebne ok. 15g glinki, 10ml wody oraz 5-6 kropli oleju. Wybraną Glinkę wsypujemy do naczynia i powoli dolewamy wodę/hydrolat – do momentu powstania gęstej papki. Następnie dodajemy kilka kropli oleju.


Sposób użycia: Maseczkę nakładamy na twarz i trzymamy od 5 do 15 min, następnie zmywamy wodą. Jeżeli używamy maseczki z peelingiem wykonujemy delikatny masaż przez ok. 5 min. Ważne jest, żeby nie dopuścić do wysychania glinki. Kiedy maseczka zaczyna wysychać można spryskać twarz wodą/hydrolatem.

Przykładowe przepisy na maseczki:

      „Maseczka dla cery tłustej/mieszanej” - 15g glinki żółtej lub zielonej, 10ml wody/hydrolatu, 5-6 kropli oleju z czarnuszki
     „Maseczka dla cery naczynkowej”- 15g glinki różowej, 10ml wody/hydrolatu, 2-3 krople oleju arganowego
     „Maseczka dla cery suchej/wrażliwej”- 15g glinki różowej, 10ml wody/hydrolatu, 2-3 krople oleju z pestek moreli bądź arganowego
    „Maseczka do cery normalnej”- 15g glinki czerwonej, 10ml wody/hydrolatu, 5-6 kropli z pestek moreli
    „Maseczka peelingująca” 10g dowolnej glinki, 5g peelingu z pestek malin, 5-6 kropli dowolnego oleju
    „Maseczka do zadań specjalnych – precz z zaskórnikami” 10g glinki bentonitowej, 5g węgla aktywnego, 5-6 kropli dowolejgo oleju.

Składniki Maseczek dostępne na stronie www.ploteczkakosmetyki.pl
Olej z pestek moreli
Olej z czarnuszki
Olej Arganowy
Glinka zielona illite
Glinka żółta
Glinka biała
Glinka bentonitowa
Glinka czerwona
Glinka różowa
Węgiel aktywny
Peeling z nasion malin

Są to proste i szybkie maseczki, które możecie wykonać w swoim zaciszu domowym za grosze.

Z wielką ochotą przybliżę Wam surowce kosmetyczne, które całkowicie zawładnęły moim sercem!


Glinka Bentonitowa KUP TUTAJ

OPIS - Glinka bentonitowa jest polecana do wszystkich typów skóry. Ma bardzo dobre właściwości absorpcyjne - oczyszcza, wchłania nadmiar sebum i usuwa zrogowaciały naskórek. Jednocześnie jest bardzo delikatna. 

Zastosowanie: maseczki kosmetyczne (mieszamy z wodą lub hydrolatem w stosunku 1:1), kąpiele, mydła.

Ja maseczki lubię bardzo! Biała glinka bentonitowa powstała z pyłu wulkanicznego.
Glinka ta jest bogata w minerały, ma właściwości lecznicze. Głównym zastosowaniem tej glinki jest stosowanie w pielęgnacji skóry i tak też ja ją wykorzystuję.

W internecie znalazłam mnóstwo sposobów na wykorzystanie tej glinki i kilka najciekawszych Wam podam:

1. Dodaj glinkę bentonitową do kąpieli

"Aby przygotować sobie relaksującą kąpiel dodaj jedną lub dwie miarki glinki bentonitowej do wody w wannie. Kiedy glinka zmiesza się z wodą powstanie ujemny ładunek elektryczny, który pomoże wyciągnąć toksyny z twojego organizmu. Kąpiel taka pomoże również pozbyć się niedoskonałości skóry oraz nawilży ją. Długa, przyjemna kąpiel z glinką bentonitową zostawi twoją skórę miękką i gładką. ".

2.  MOJA ULUBIONA METODA! - Używaj glinki bentonitowej w maseczkach do twarzy

"Z glinki bentonitowej powstają świetne maseczki do twarzy. Utrzyj dwie lub trzy łyżki stołowe glinki z czystą wodą lub jabłkowym octem winnym aż otrzymasz konsystencję pasty. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw ją na około dziesięć minut. Glinka zacznie wysychać i twardnieć usuwając bród i toksyny z porów.".

3.  Stosuj glinkę bentonitową, jako dezodorant

"Glinka bentonitowa to bardzo wszechstronny produkt o licznych zaletach. Jeśli cierpisz na nadmierną potliwość, glinka bentonitowa również może ci pomóc. Każdego ranka natrzyj pachy odrobiną glinki a zadziała jak naturalny dezodorant, a także wchłonie powstały pot."

4.  Glinka bentonitowa na problemy skórne

"Kolejną zaletą glinki bentonitowej jest fakt, że pomaga na problem skórne. Może być stosowana, jako kuracja antybiotykowa na takie schorzenia jak łuszczyca, zapalenie skóry czy egzema. Dodaj wody do glinki i utrzyj na pastę. Nałóż ją na chore partie skóry i pozostaw do wyschnięcia, a następnie zmyj ciepłą wodą. Glinka wyciąga infekcję ze skóry i porów, a także łagodzi zaczerwienienia.".

5. Stosuj glinkę bentonitową w charakterze szamponu

"Jak widać glinka może mieć jeszcze więcej zastosowań. Wiele kobiet chwali ją sobie za świetne efekty, jakie daje na włosach. Możesz samodzielnie wykonać swój własny szampon z glinki bentonitowej mieszając dwie łyżki stołowe proszku z odrobiną wody lub jabłkowego octu winnego. Zaaplikuj taką miksturę na mokre włosy, pozostaw na pięć minut, a następne spłucz ciepłą wodą."

Naprawdę jest tego mnóstwo. Wystarczyła chwila w internecie, by znaleźć całe mnóstwo zastosowań tej glinki. Początkowo używałam jej tylko do robienia maseczek. Teraz wykorzystuję ją w inny sposób.
Dla mnie to mega ciekawy produkt, po którego chętnie sięgam. Najważniejsze, że jest ona naprawdę skuteczna w swoim działaniu. W końcu to naturalny produkt i nie musimy obawiać się o jakieś skutki uboczne.
Najlepsze jest to, że taka glinka jest baaardzo tania. Na stronie ploteczkakosmetyki.pl kupicie ja za 4zł!


Glinka czerwona KUP TUTAJ

OPIS - Glinka czerwona znajduje zastosowanie w pielęgnacji cery tłustej i normalnej. Działa delikatnie odtłuszczjąco i łagodniej ściąga pory niż glinka zielona. Polecana jest dla cery z trądzikiem różowatym, zapobiega także rozszerzaniu się naczynek krwionośnych. 

Właściwości: głęboko oczyszcza skórę z toksyn i zanieczyszczeń, regeneruje, zapobiega pękaniu naczynek, wspomaga leczenie trądziku różowatego, wygładza i zapobiega zmarszczkom.
Zastosowanie: maseczki kosmetyczne (mieszamy z wodą lub hydrolatem w stosunku 1:1), kąpiele, mydła, kremy.

Kolejny super wszechstronny surowiec. Również pogłębiając swoją wiedzę na temat tej glinki skorzystałam z pomocy "wujka Google" :)
Czerwona glinka pochodzi z głębi francuskich kopalni, posiada szerokie zastosowanie. 
Proszek o miedzianej barwie z wielką skutecznością leczy trądzik, koi cerę naczynkową, a nawet walczy z cellulitem oraz hamuje wypadanie włosów.

KILKA RAD JAK ZASTOSOWAĆ CZERWONĄ GLINKĘ:

1. Oczyszczająca maska do twarzy i ciała

"Czerwona glinka stanowi doskonałą bazę do maseczek przeznaczonych do pielęgnacji skóry. W celu przygotowania kosmetycznej pasty należy zmieszać glinkę z odrobiną wody albo olejku, kwasu hialuronowego czy żelu aloesowego. Grubą warstwę preparatu nakładamy na cerę albo problematyczne miejsce na ciele i pozostawiamy na ok. 15 minut. Aby zapobiec zbyt szybkiemu wysychaniu glinki, należy co jakiś czas delikatnie spryskiwać ją wodą termalną. Po zabiegu warto wklepać w skórę odżywczy olejek albo nawilżający krem o właściwościach kojących. Aby zapobiec przesuszeniom, maseczki glinkowe należy nakładać nie częściej niż raz na tydzień. ".


2.  Składnik pasty do zębów

"W przypadku krwawiących, delikatnych dziąseł, ze skłonnością do paradontozy, warto jest dodawać odrobinę czerwonej glinki do porcji pasty do zębów. Codzienna pielęgnacja jamy ustnej tego rodzaju mieszanką nie tylko wzmacnia i leczy dziąsła, lecz także hamuje ich krwawienie.".


3.  Składnik kąpieli oczyszczającej

"Trwające nie dłużej niż 15 minut kąpiele z dodatkiem czerwonej glinki doskonale odprężają, a także wspierają procesy detoksykacji organizmu. Tego rodzaju zabieg łagodzi ponadto bóle mięśniowe i mineralizuje skórę. Z tego powodu, warto raz na jakiś czas zamieniać sól do kąpieli na czerwoną glinkę.".


4.  Maseczka do włosów

"Stosowanie maseczki z glinki czerwonej na skórę głowy świetnie ją odżywia, uzupełnia minerały, działa przeciwłupieżowo i antyzapalnie. Tego rodzaju pielęgnacja hamuje ponadto łamliwość i wypadanie włosów oraz sprawia, że skóra głowy jest wzmocniona i doskonale oczyszczona. Po kilkunastominutowym zabiegu należy maseczkę dokładnie spłukać wodą.".


5.  Zwalczanie cellulitu

"Namoczenie bawełnianej gazy w wodnym roztworze glinki i nałożenie jej na dotknięte cellulitem miejsca niweluje nierówności na skórze, ujędrnia ją, a także sprzyja modelowaniu sylwetki. Tego rodzaju okłady najlepiej dodatkowo owijać ręcznikiem i dbać o to, żeby zabieg trwał minimum 30 minut.".


Glinkę czerwoną przetestowałam w każdym możliwy sposób. Jestem niezwykle zaskoczona, jak glinka zadziałała na moje włosy, kiedy wykorzystałam ją jako maseczkę. Nigdy wcześniej nie pomyślałam, że wykorzystam glinkę w ten sposób. 
Jako, że zawsze w okresie jesiennym włosy wypadają mi garściami, postanowiłam spróbować swoich sił i nałożyć glinkę w postaci maskę na moją skórę głowy. Nie będę tutaj mówić o jakimś spektakularnym działaniu po jednym zastosowaniu takiej kuracji, natomiast po kilku takich maseczkach glinkowych zauważyłam, że włosy wypadają mi już sporadycznie!
Prócz tego glinka super spisuje się jako maseczka do twarzy oraz wykorzystuje ją w walce z cellulitem.  Jestem zachwycona i już planuję zaopatrzyć się w większe ilości tejże glinki. 
Poza tym jest ona tak tania, że nie muszę przejmować się, że mój portfel ucierpi. 

Glinka na stronie ploteczkakosmetyki.pl kosztuje tylko 3.60zł!


Węgiel aktywny KUP TUTAJ

OPIS - Węgiel aktywny jest szeroko stosowany w kosmetyce. Bardzo dobrze oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i toksyn, wchłania nadmiar sebum. Wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące. Polecany jest do pielęgnacji cery tłustej, mieszanej ze skłonnością do wyprysków. Stosowany

w pielęgnacji zwalczy zaskórniki, złagodzi zmiany zapalne na skórze, oczyści ją i odświeży.  Jest on łagodny dla skóry, nie powoduje podrażnień i nie narusza jej bariery ochronnej.
Wygląd: Czarny pył
Zastosowanie: Maseczki, mydła, żele, pasty do zębów.

Słyszysz "węgiel aktywny" od razu kojarzysz go z maseczkami oraz kosmetyką? Ja tam mam! :) 
Ostatnio wiele znanych firm kosmetycznych wypuściło na rynek gotowe kosmetyki do twarzy na bazie właśnie tego węgla. 
Węgiel ten jest pierwiastkiem. Znajduje swoje zastosowanie w medycynie, ale szczególnie wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków, które mają walczyć z cerą tłustą i trądzikową. 

A JAK MY MOŻEMY WYKORZYSTAĆ SUROWIEC WĘGLA AKTYWNEGO?

1. MÓJ ULUBIONY SPOSÓB -  Zdrowsze zęby
 
Węgiel aktywny może skutecznie wybielić zęby i pomóc utrzymać je w dobrym stanie. Zęby powinniśmy szczotkować trzy razy w tygodniu, aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej. Wystarczy zanurzyć zwilżoną szczoteczkę w sproszkowanym węglu drzewnym i używać go zamiast pasty do zębów, aby zapobiec chorobom dziąseł, nieświeży oddech i ubytków. Jedno zastrzeżenie: Upewnij się, aby chronić podłogi i ubrania podczas szczotkowania, ponieważ węgiel aktywowany może je zabarwić. 

2.  Problemy z cerą
Węgiel aktywny sprawdzi się idealnie na problemy ze skórą. Jeśli masz trądzik, zatkane pory lub twoja skóra nadmiernie ulega przetłuszczeniu to koniecznie musisz spróbować maseczki z węgla. Do przygotowania maseczki użyj 2-3 łyżki węgla i odrobiny wody, aby konsystencja przygotowanej maseczki była dość gęsta. Maseczkę nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i szyi i pozostaw do wyschnięcia. Maska spowoduje, że z twarzy znikną wszelkie pory i zanieczyszczenia. 

Oba te sposoby na wykorzystanie węgla są skuteczne. Myślę, że każdy już słyszał o wybielaniu zębów węglem, ale czy wiedzieliście, że przy okazji takiego eksperymentu dbamy o nasze dziąsła? Stosowanie węgla jako pasty zdało u mnie egzamin na 6! Zęby są o wiele bielsze. Uważam nawet, że wydają się być również bardziej czystsze, niz kiedy szczotkuje je zwykłą pastą. Myślę, że żadna z "super wybielających past" nie może równać się samemu węglowi. POLECAM!

Maski z węgla znane są wszystkim. Każdy, a przynajmniej większość korzystała z węglowej maski. Ja osobiście uwielbiam gotowe, kupne maski, natomiast ta zrobiona w domu z surowca wydaje mi się bardziej skuteczna. Pory zdecydowanie oczyszczone. Skóra jest dużo jaśniejsza i promienna. Taką oczyszczającą maskę stosuję 1-2 razy w tygodniu. Efekt? Skóra wolna od wszelkich zanieczyszczeń. 

Węgiel jest również baardzo tani, a kosztuje 3.50zł na stronie ploteczkakosmetyki.pl.. Tylko kilka złoty, a działa po prostu cuda.

 

Peeling z nasion malin KUP TUTAJ

OPIS -  100% naturalny peeling z Pestek Malin powstaje z częściowo odtłuszczonych pestek malin. Idealny jako surowiec do produkcji peelingów, mydeł lub jako maseczka. Jest w formie sypkiej. Zawiera witaminy E i A oraz kwas elagowy wykazujący działanie odżywcze, ochronne i regeneracyjne.

Świetny w walce z cellulitem i rozstępami. Ujędrni, odżywi i złuszczy naskórek.
Skład INCI:  Rubus Idaeus (Raspberry) Seed

Zapach peelingu może nie jest tak zachęcający jak byśmy sobie zapragnęli, ponieważ pachnie nie malinami, a tak jakby karmą dla zwierzaczka. Wszystko to nam jednak wynagradza jego super moc, jego działanie. 
Peeling to nic innego jak drobno zmielone, wysuszone nasiona malin.
Podczas stosowania takiego peelingu ścieramy wierzchnią warstwę naszej skóry, tzw. obumarły naskórek. Dzięki takiemu zabiegowi pobudzamy naszą skórę do szybszej odnowy, pobudzamy mikrokrążenie oraz dotleniamy naszą skórę. 
Stosując regularnie peeling z nasion malin wyrównujemy koloryt naszej cery. Nasza skóra jest dużo bardziej gładka, promienna, elastyczna. 

Peeling kupiony na stronie sklepu ploteczkakosmetyki.pl to koszt 5zł.

Olej kokosowy rafinowany KUP TUTAJ

OPIS - Olej kokosowy polecany jest przy bardzo suchej i pękającej skórze, przeznaczony również dla dojrzalej, uszkodzonej przez słońce skóry, przy atopowym zapaleniu skóry. Do surowców kosmetycznych do pielęgnacji włosów suchych i łamliwych. Olej kokosowy daje uczucie chłodu, uspokaja skórę nadmiernie podrażnioną i swędzącą. Olej kokosowy jest używany do wyrobu najlepszych, łagodnych dla skóry, naturalnych mydeł oraz szamponów i innych produktów do mycia i kąpieli. Pozwala otrzymać gęstą, luksusową pianę nawet w twardej wodzie. Poza tym wydłuża trwałość mydła.

Właściwości: natłuszcza i odżywia, przyspiesza gojenie ran, ma właściwości antybakteryjne, chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, wzmacnia elastyczność skóry, zapobiega zmarszczkom.
Zastosowanie: kremy do ciała, produkty do pielęgnacji włosów, mydło, samodzielnie jako olejek do masażu.

 Olej kokosowy to temat rzeka. Tutaj zastosowanie jest tak szerokie, że musiałabym stworzyć o nim osobny, wyczerpujący wpis. 
Olej ten zna chyba każdy. Prócz tego, że cała rzesza kobiet ma go w swojej łazience i używa na wszelkie sposoby w pielęgnacji, to olej można wykorzystać także w kuchni, co przyczynia się do większej dbałości o nasze zdrowie. 
Jest pozyskiwany z miąższu kokosa. Powszechnie uchodzi on za najzdrowszy olej na świecie, ale oczywiście zdania zawsze były, są i będą podzielone na ten temat.

Ja olej wykorzystuje głównie w kosmetyce. 
Olej rafinowany jest olejem bezzapachowym. Jest łatwiej dostępny i tańszy niż ten nierafinowany.

JA OLEJ STOSUJĘ JAKO:

1. Olejek do demakijażu, który jest moim pierwszym etapem oczyszczania skóry. Prócz tego, że nawilża moją skórę, to dodatkowo rozprawia się z tłustymi zanieczyszczeniami itp. 

2. Wymieszany np. z fusami kawy służy mi jako świetny peeling do ciała, który dogłębnie nawilża moją skórę, pozostawiając ją super miękką i gładką.

3. Na włosy jako mocny nawilżacz. Zazwyczaj olejuje włosy na noc, pozwalając wchłonąć się dokładnie olejowi w strukturę mojego włosa (pomijam skalp, jako, że chcę uniknąć szybkiego przetłuszczenia się włosów oraz żebym nie musiała użyć silego środka myjącego). Rano myję głowę delikatnym szamponem dla dzieci i gotowe. Włosy są miękkie, błyszczące, gładkie i w końcu odpowiednio dociążone, a co za tym idzie ujarzmione. :)

Olej kupic można w cenie 5.60zł na ploteczkakosmetyki.pl

 

Masło Makadamia KUP TUTAJ

OPIS -  Masło makadamia działa antycellulitowo, zmiękcza i wygładza naskórek, Ma właściwości regeneracyjne, pielęgnacyjne oraz lecznicze, Szybko się wchłania,

nie pozostawiając uczucia tłustości. Polecane dla każdego rodzaju skóry. Może być stosowane bezpośrednio na skórę.
Wygląd
Masło o kolorze lekko kremowym. W temperaturze pokojowej jest miękką masą, która staje się płynna pod wpływem temperatury ciała.
ZastosowanieKremy, Balsamy, Mydła, Pomadki itd.

Kolejny surowiec i kolejne mnóstwo pomysłów na jego wykorzystanie. 
Mało to ma działanie: ujędrniające, regenerujące, przeciwstarzeniowe, nawilżające, przeciwzapalne...
Dużo zalet i korzyści niesie za sobą używanie tego masła.


ZASTOSOWANIE:

1. JAKO ZAMIENNIK KREMU – weź niewielką ilość masła wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu. Dla wzmocnienia efektu możesz uprzednio wymieszać w dłoni z ulubionym olejem lub kwasem hialuronowym w żelu – dodatkowo nawilżysz skórę i spowodujesz, że stanie się ona aksamitnie gładka.

2. JAKO WYGŁADZAJĄCY „balsam” do ciała – niewielką ilość masła wmasuj w skórę. Możesz zmieszać masło z dowolnym olejem, w celu ułatwienia aplikacji.

3. DO MASAŻU – rozgrzej w dłoni dowolną ilość masła, a następnie wykonaj masaż wybranych partii ciała. Możesz zmieszać uprzednio z dowolnym olejem bazowym, aby ułatwić aplikację, lub dodać różne naturalne olejki eteryczne w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów (polecane szczególnie podczas wykonywania masażu ujędrniającego).

4. ZABEZPIECZENIE KOŃCÓWEK WŁOSÓW – w celu regeneracji oraz zabezpieczenia końcówek włosów przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, plątaniem się oraz zabiegami (jak np. prostowanie), wetrzyj niewielką ilość masła w suche bądź mokre końcówki włosów.

5. MASKA NA WŁOSY – rozgrzane w dłoni masło, nałóż na suche włosy minimum 20 minut przed umyciem, a następnie umyj włosy szamponem bez SLS. Dla wzmocnienia efektu, nakładaj na dłuższy okres czasu np. na całą noc.

6. JAKO KREM DO RĄK – wmasuj masło w dłonie według potrzeby. Możesz zastosować masło makadamia również jako kurację regenerującą dla dłoni. W tym celu przed snem wmasuj większą ilość masła w dłonie, a następnie załóż bawełniane rękawice.

7. JAKO ODŻYWKA DO PAZNOKCI – niewielką ilość masła wmasuj w paznokcie oraz skórki. W ten sposób doskonale odżywisz, wzmocnisz oraz nawilżysz zniszczone, łamliwe paznokcie.

Oczywiście wszystkie te sposoby wynalazłam w internecie i byłam zdumiona jak szerokie zastosowanie ma to masło. Uwielbia nakładać je na końce włosów w celu ich zabezpieczenia. Świetnie sobie radzi w tej roli!

Prócz tego nagminnie stosuję masło jako krem do rąk, zazwyczaj nakładam je na noc, wtedy ma czas by dokładnie się wchłonąć. Efekty są widoczne od razu. Skóra jest miękka i nawilżona. 

Wszystkie metody, które podałam wyżej są skuteczne i warte wypróbowania. 

Masełko na ploteczkakosmetyki.pl kupić można za 6.00zł

To już wszystkie surowce, które chciałam Wam przybliżyć.
Mam nadzieję, że wyszukane przeze mnie sposoby sprawią, że z chęcią zaopatrzycie się w te tanie produkty, które zamienią Waszą codzienną pielęgnację na tę bardziej bezpieczną, a co najważniejsze SKUTECZNĄ!


Zapraszam do skorzystania z oferty sklepu internetowego www.ploteczkakosmetyki.pl.
Oprócz wspaniałych surowców kosmetycznych, które dziś Wam przedstawiłam, można zakupić tam gotowe kosmetyki, czy zestawy do maseczek DIY.

Mam nadzieję, że taki naturalny wpis okaże się Wam pomocny.
Tymczasem pozdrawiam Was gorąco!!! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Recenzja produktów do makijażu - Drogeria Novistyle

Cześć Kochani! Dzisiaj chciałabym Was serdecznie zaprosić na długo wyczekiwaną przez wielu z Was recenzje produktów do makijażu marek: Flo...